Naświetla z paneli (ścienne i dachowe)

naświetla elewacja

Komorowe panele poliwęglanowe należą niewątpliwie do materiałów najwyższej jakości pod względem wszechstronności zastosowania, parametrów technicznych, trwałości, statyki, odporności na warunki atmosferyczne oraz design- u. Dzięki sprawdzonej technologii produkcji oraz montażu otrzymujemy idealny materiał na lekkie wypełnienia, przeszklenia światło – przepuszczalnych elementów obiektów przeróżnego przeznaczenia.

Naświetla ścienne

W elewacjach, fasadach hal, obiektów widowiskowo – sportowych, galerii handlowych itp. doskonale sprawdzają się jako naświetla ścienne, jednolite pasma świetlne o wymiarach ograniczanych jedynie gabarytami danego obiektu. Szczelne i trwałe łączenie paneli ze sobą dzięki systemowym zamkom na zasadzie „wpust – pióro” pozwala na wykonywanie naświetli jako fragmentów elewacji, ale również całych ścian, całej obudowy obiektu.

Naświetla dachowe

Ww. system zamków pozwala na uzyskanie w 100% szczelnych i trwałych połączeń, dlatego też panele znakomicie sprawdzają się także w naświetlach dachowych oraz różnego rodzaju zadaszeniach (np. wiat parkingowych, ramp itp.) o połaciach płaskich, jedno- oraz wielospadowych. Dzięki temu wykonujemy naświetla i zadaszenia o bardzo dużej rozpiętości i dowolnej długości, co pozwala na optymalne doświetlenie obiektu światłem naturalnym.

Poprzez zastosowanie paneli poliwęglanowych produkowanych w różnych kolorach (także 2- kolorowe) oraz ram z profili aluminiowych, malowanych proszkowo na wybrane kolory z palety RAL, otrzymujemy naświetla o doskonałych walorach wizualnych.

Ponadto panele barwione na kolor mleczny (opal-antiblend) eliminują dyskomfort związany z oślepianiem w dni słoneczne, natomiast dodatkowa warstwa „Heatblock” zapobiega nadmiernemu nagrzewania się powietrza tuż pod naświetlem (eliminuje efekt cieplarniany).

świetliki dachowe poliwęglanowe

Bardzo korzystne wartości współczynnika „U” paneli (już od 0,71W/m²K) oraz profile ram z przekładką termiczną pozwalają uzyskiwać współczynnik „U” całej przegrody (okna) już poniżej 1,0W/m²K! pozwalając na znaczne oszczędności energii elektrycznej.

Oferowane naświetla (pasma) ścienne, dachowe, zadaszenia itp. elementy są połączeniem wysokiej estetyki oraz funkcjonalności i wykonywane są zawsze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Zastosowanie i wykonanie naświetla

W przypadku wielu konstrukcji budowlanych ceni się nie tylko wytrzymałość, ale także łatwość i szybkość montażu. Dlatego też w ostatnich czasach coraz chętniej wybiera się naświetla ścienne, fasadowe, dachowe wykonane z niezwykle wytrzymałych paneli z poliwęglanu. Przy stosunkowo lekkiej konstrukcji uzyskujemy lekką, ale solidną i estetyczną obudowę, czy pokrycie o niebywałej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, jak również niekorzystne warunki atmosferyczne (skrajne temperatury, wilgoć czy promieniowanie UV). Niewątpliwym atutem tego typu rozwiązania jest ich lekkość, co zdecydowanie wpływa na konstrukcję całego budynku.

Budowa i wykonanie

Należy wspomnieć także o budowie naświetli ściennych i fasadowych. Nie wymaga ona stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi i jest niezwykle prosta. Każdy panel poliwęglanowy ma specjalnie uformowaną krawędź, dzięki czemu tworzenie konstrukcji polega na dołączaniu kolejnych paneli poliwęglanowych. Oczywiście poszczególne elementy można dowolnie ciąć, najczęściej przy pomocy piły tarczowej czy innych podstawowych narzędzi.

Przykłady:

08-06-23_0023_naświetla naświetla dachowe gondola ścienne naświetla gondola 01170003